Kuidas optimaalkaalu säilitada.
0
kehakaalu säilitamine

Dieedisoovitused on kaheldavad.

See, kuidas liigsetest kilodest lahti saada, on tänapäeval üsna läbileierdatud teema. Erinevaid imedieete pakutakse sadu, kui mitte rohkem.

Mitmed dieedid ka teevad seda, mida lubatud – ülekilod kaovad. Paraku on see vaid pool võitu, Sind huvitab ju optimaalse kehakaalu juurde püsima jäämine.

Püsivate tulemuste saavutamise puhul jäävad enamus dieete hätta. Need lihtsalt ei toimi sellepärast, et kaalu alandamine on vastuolus organismi loomulike protsessidega. Ehk teisisõnu loodust üritatakse üle kavaldada, mitte sellega kooskõlas toimida.

Et tervisliku kehakaalu juures püsida, peaksid ennekõike aktsepteerima tõsiasja, et muutuma peab elustiil, mis ülekaalu põhjustas. Uued harjumused peavad asendama vanu. Kampaania korras kaalu langetamisega lollitad vaid iseennast.

Endise elustiili jätkamine toob tagasi endise kehakaalu või rohkemgi veel. Nii et unusta kõiksugu rasvablokaatorid ja monodieedid. Usalda pikaajalist tulemust ja sisemist enesetunnet kehakaalu langetamise protsessi käigus.

NeoLife kaalukontroll järgib organismi loomulikke vajadusi.

Et mitte laskuda bioloogiliste ja meditsiiniliste üksikasjadeni, nimetagem organismi tööpõhimõtet lihtsalt energiavahetuseks. Ja toit, mida suhu pistad, on otseseks energiaallikaks.

Kui toidust saadav energia on tasakaalus kulutatava energiaga, siis on põhimõtteliselt kõik korras. Nii lihtne see ongi.

Lisaks peab järgima ka seda, et korraga saadav energiahulk ei ületaks teatavat piirnormi ning mingil ajahetkel ei tekiks energia puudujääki. Ehk energia tasakaal peab säilima pidevalt.

Parimaks tasakaalu indikaatoriks on veresuhkur. Kui seda hoida päeva kestel soovitavas vahemikus, siis ei toimu üleliigse energia ladestumist rasvana. Optimaalne toiduenergia hulk läheb kohe kasutusse.

Kui tegu on ülekaaluga ehk juba ladestunud rasvaga, siis veresuhkru kontrolli abil muutub organism niiöelda rasvapõletusmasinaks ning varud võetakse käibele. Selle tulemusel kaal vähenebki.

Olgu öeldud, et enese näljutamine (energia puudujääk) lülitab organismi säästurežiimile ehk ladestunud rasvu hoitakse kinni. See on organismi ürgne eripära, mis hoidis koopainimest järgmise söögikorrani elus. Näljutamise tulemusel toimub petlik kaalu langus peamiselt rakkude veesisalduse arvelt, mis hiljem kuhjaga tasa tehakse.

Niisiis sööma peab ratsionaalselt ja veresuhkru tasemele soovituslikku mõju avaldavaid toiduaineid. Seda mõju väljendab glükeemiline indeks, mis näitab süsivesikute glükoosiks lõhustumise kiirust.

NeoLife kaalukontrolli tööpõhimõte järgib just nimelt veresuhkru kontrolli all hoidmist, et rasvavarud saaks põletatud ning tulevikus vältida nende ladestumist.

Sõltumatu uuring tõestab NeoLife kaalukontrolli toimet.

Mainekas meditsiiniajakiri New England Journal of Medicine avaldas Kopenhaageni ülikooli teadlaste tehtud uuringu Diogenes. Selles osales kaheksa keskust eri Euroopa riikidest ning juhuvaliku põhjal valiti uuringusse 772 perekonda – 938 täiskasvanud ja 837 last. Uuring on maailmas senitehtuist suurim dieediuuring.

8 nädalase katseaja kestel langes kõigi katsealuste kehakaal keskmiselt 11 kilo. Selleks kasutati erinevaid dieedivorme. Erinevuseks olid söödava toidu valkude osakaal ja glükeemiline indeks.

Uuringu ideeks oli teha kindlaks, milline dieet on kõige tõhusam selleks, et hiljem kilod taas lisanduma ei hakkaks. Selleks jälgiti järelkatse käigus inimesi poole aasta vältel.

Märkimisväärne on see, et ainsana suutsid pärast kaalu langetamist seda samal tasemel hoida need inimesed, kes järgisid valgurohket ja madala glükeemilise indeksiga dieeti.

Nende hulgas oli ka kõige väiksem väljalangevus. Teadlaste sõnul on siin põhjuseks asjaolu, et selline dieet aeglustab seedimisprotsessi ning glükoositase veres on stabiilsem, mis kindlustab hea enesetunde.

Valgud tagavad parema täiskõhutunde kui süsivesikud ja rasv, seega ei vaevanud selle rühma katsealuseid näljatunne.

Seda kõike on väitnud ka NeoLife kaaluprogrammi kasutajad. Seega tehtud uuringu tulemusi võib otseselt seostada NeoLife teadlaste tehtud uuringutega, mis samuti kinnitavad organismile loomulikku toimet ja tõhusust.

Diogenes uuringu kokkuvõte ilmus Tartu Ülikooli teaduslehel Novaator

X